środa, 29 kwietnia 2015

Zrozumieć język niemowląt.../ How to understand a baby...

Cześć:)

Zapewne większość Mam zna tą książkę doskonale. Ja dowiedziałam się o niej dzięki koleżance, która podarowała mi ją na początku ciąży. Owszem, byłam zadowolona, słyszałam że to pozycja kultowa, ale jakoś ciągle brakowało mi na nią czasu. Niestety, nie potrafię zbyt długo odpoczywać, nigdy też się nie nudzę, więc lekturę odkładałam na później. Wzięłam się za nią tuż przed rozwiązaniem, tłumacząc samej sobie, że dzięki temu wiedza będzie świeższa;) A o czym mówimy? Legendarny Język niemowląt Tracy Hogg.

Jest to poradnik brytyjski i w taki właśnie, typowy sposób napisany. Jak dla mnie trochę nudnawy język wypowiedzi, dlatego na raz nie jestem
w stanie przeczytać więcej niż 30 stron. 

Autorka dzieli dzieci na 5 typów: aniołki, średniaczki, wrażliwce, żywczyki
i poprzeczniaki. Proponuje również zrobić obojgu rodzicom test dotyczący odbioru ich dziecka;) Następnie próbuje pozwolić zrozumieć zachowania typowe dla każdego rodzaju charakterków;))) Dodatkowo cały czas podkreśla, abyśmy traktowali nasze dziecko od samego początku poważnie, tj. jak istotę myślącą, człowieka, z szacunkiem. A nie z góry, jakby zakładając, że ani ono, ani my jego nie jesteśmy w stanie zrozumieć. Są też poruszane wątki dość kontrowersyjne, jak choćby karmienie sztucznym mlekiem, odciąganie pokarmu wieczornego, aby nie musieć wstawać do dziecka nocą, bo ono i tak nie jest głodne itd. Cóż, nie ma co popadać w panikę, bo i tak wszystko wyjdzie w praniu;) Każdy człowiek jest inny, ma inne potrzeby i charakter. I niestety, żadna teoria nie ma 100 % skuteczności w zderzeniu z prawdziwym życiem i praktyką. Dlatego proponuję nie traktować żadnego poradnika jak Biblię, ale raczej jako ciekawe źródło dodatkowej wiedzy, którą samo życie w swoim czasie odpowiednio zweryfikuje;)


Hi:)

I am sure every single Mum knows this book well. I got it for the very first beginning of my pregnancy and it's a gift from a friend of mine. I was happy to have this cult guidebook, but of course I didn't have time;) So, I'm still reading it:)
And what its name? This is Secrets of the baby whisperer by Tracy Hogg.


This is typical British book and in my opinion this language is quite boring;) Not English in general, but the way of narration. That's why I can read max. 30 pages per day.
Author divided children into 5 groups: angels, average, sensitive, quicksilver and crosswise.
We are also obliged to make a test to get know something more about our baby. And the most important thing for me is: to treat our child seriously from the beginning and just to try to understand. Of course, there are also controversial theories, like: infant formula milk instead of breastfeeding, how not to feed a baby during a night etc. In my opinion all we have to know is do not panic! Every child is different and any book in this world could not be better than a Mummy;)
 


A na naszej komodzie: kultowa YC, konik z Praktikera, ramka Home&You, cudna szydełkowa girlanda od Alegormy i nowa tapeta w ciastka;)/ On our commode: cult YC, rocking horse from Praktiker, photo frame from Home&You, crochet garland from Alegorma and brand new cookie-wallpaper;)Dobrego dnia wszystkim życzę:)
Have a nice day:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Translate

Obserwatorzy

Google+ Followers