sobota, 2 maja 2015

40 batów za spodnie...

Cześć,

dziś chcę Wam powiedzieć o pewnej książce. Wpadła ona w moje ręce zupełnie przypadkiem i przez to, że była tak kontrowersyjna, przeczytałam ją od razu, jednym tchem.

Akcja dzieje się w arabskim świecie, który z jednej strony nas fascynuje,
z drugiej zaś przeraża i sprawia, że zdajemy sobie sprawę, iż te ogromne różnice kulturowe są praktycznie dla nas nie do przekroczenia, nie do zrozumienia i nie do zaakceptowania! 

Autorka - Lubna Ahmad Al-Hussein, opisuje swoją tragiczną historię
w sposób bardzo naturalistyczny, jest to wręcz reportaż, który widzimy, słyszymy, czujemy... Książka napisana jest dość profesjonalnie, ponieważ wyszła spod rąk dziennikarki, której jedynym przewinieniem było pokazanie się publicznie w spodniach!!! Została za to aresztowana
i skazana na karę chłosty. Codziennie w Sudanie i nie tylko wiele kobiet jest oskarżanych o absurdalne wykroczenia. Lubna postanowiła się zbuntować i zawalczyć o prawa kobiet, zwracając uwagę całego świata na jej beznadziejny przypadek.

Mimo zwrotów akcji, kobiecie udało się ostatecznie uniknąć kary, ale proceder ciągłej dyskryminacji, a może nawet eksterminacji kobiet
w islamskim świecie poraża. Książkę przeczytałam od razu, od deski do deski, ponieważ opisana historia nie mieściła mi się w głowie. 

Hey:)

this time I'm telling few words about a very controversial book. It's all about woman's right and woman's worth. Unfortunately I know this book in Polish only. So, C U tomorrow:)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Translate

Obserwatorzy

Google+ Followers