środa, 8 lipca 2015

Japonia w sześciu smakach/ Six spice Japan

Cześć:)

Dawno nie było recenzji książki podróżniczej, a przecież są wakacje i może ktoś skusi się na podróż do Japonii? Krainy pięknej, acz pełnej sprzeczności i dziwactw, czy może dziwadeł?!?

Japonia w sześciu smakach to kolejna książka w charakterystycznej oprawie z serii Poznaj Świat. Pochodzi ona z kuźni Wojciecha Cejrowskiego i należy do rodziny książek ostatnimi czasy bardzo popularnych. Czyli podróże opisywane w formie luźnych reportaży. Czym różni się ona od wielu innych rynkowych pozycji? Ano tym, że została napisana przez bardzo młodą dziewczynę, która miała przyjemność wgryźć się w tamtejszą mentalność, jako, że pracowała tam przez ponad rok. I co się naoglądała, to jej;)


 

Nie jest ona zawodową literatką;), jak to się zwykle mawia... Co widać, słychać i czuć, niestety:/ Bo język wypowiedzi mocno kuleje... Chociaż w czasach social media, kiedy prawie każdy pisze jakiegoś bloga, coraz mniejszą uwagę na to zwracamy, a szkoda! Bo naprawdę mało jest miejsc w Sieci, gdzie osoby piszące znają się na tym, co robią. I nadrabiają sztucznie ulepszanymi zdjęciami. Ale w sumie, dla każdego coś miłego:)

Poza tym, książka jest naprawdę ciekawa i szybko się ją czyta, co może być plusem i minusem, wiadomo;) Autorka opisuje życie codzienne, zwyczaje, stroje i sposób podróżowania po Japonii. Ja osobiście książkę polecam, bo lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć. No i wiedza podana w ten sposób na pewno lepiej się przyswaja:)


Hello:)

Again a book review;) C U tommorow:)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Translate

Obserwatorzy

Google+ Followers