poniedziałek, 10 sierpnia 2015

Suche dłonie latem? Balsam z masła mango pomoże:)/ Dry hands even in the summer? Mango butter:)

Hej:)

Od jakiegoś czasu skupiam całą moją uwagę na córce i ogarnianiu domu, dla siebie przeznaczam tylko chwilkę dziennie na niezbędną higienę i pielęgnację. Dlatego nabawiłam się dość suchych dłoni. Żaden z dostępnych kremów nie mógł sobie z tym poradzić. Do czasu aż wykopałam z szafy taki oto niepozorny balsam do rąk zniszczonych...

Piszę niepozorny, bo to co odkryłam w środku tego skromnego opakowania zasługuje na gwiazdkę z nieba! Opakowanie, choć nietypowe, jest bardzo wygodne, a cały cenny produkt można zużyć do końca. Konsystencja jest dość typowa jak dla maseł, zmienia się w lekko oleistą pod palcem. Świetnie się nakłada i cudnie pachnie. Zapach przypomina mi jakieś drogie perfumy, być może to za sprawą białego piżma, które ja tutaj wyczuwam;)

No i najważniejsze - balsam działa! Warto dwa razy w tygodniu zrobić dłoniom mocny peeling, np. morelowy, a następnie nałożyć ten balsam, żeby poczuć prawdziwą gładkość i odżywienie. Ja jestem zachwycona! Szczerze polecam Wam ten produkt. 

Warto wiedzieć:

Masło z mango jest bogate w przeciwutleniacze, zmiękcza, nawilża i wygładza szorstką skórę. Zapobiega uszkodzeniom słonecznym, wysuszeniu skóry i powstawaniu zmarszczek. Redukuje degenerację komórek skóry i przywraca jej elastyczność. Może być przydatne w przypadku alergii skórnych, egzemy, łuszczycy, świądu, wyprysku, suchej skóry, szorstkości i popękanej skóry, oparzeń słonecznych, przy ukąszeniach przez owady, drobnych skaleczeniach, rozstępach, bólach mięśni, przebarwieniach.

Problemem skóry dłoni może być również nadmierne wysuszenie aż do stanu pękania skóry. Taki stan najtrudniej jest wyprowadzić do poziomu odpowiedniego nawilżenia i uelastycznienia skóry dłoni. Balsam do rąk poradzi sobie z takim stanem - w tym celu należy przez okres 7-10 dni robić na noc maskę do rąk. Grubszą warstwą balsamu nacieramy dłonie i owijamy folią lub wkładamy do foliowych torebek, szczelnie owijamy. Taką maskę trzymamy na dłoni 30-45 minut, a następnie zdejmujemy folię i wcieramy resztki;)

Jeśli macie ochotę spróbować, zapraszam tu do Pachnącej Krainy: klik


Hey:)

Last 3 months I spent with my Baby and I don't have much time for me myself and I... That's why I was looking for a very nourishing hand cream. Without any success:/ Until I found this amazing hand balm with mango butter.

This plastic jar is quite useful, because we can use this wonderful product till the end;) The texture is typical - butter/ balm. And the smell is amazing! Something like luxurious perfume with exotic fruits and flowers. And it works! I prefer to have a scrub twice a week and then this hand balm. After few applications I've got new hands:)))

You can read more about mango butter in the internet and if you want to buy this cosmetic click here - Pachnąca Kraina: click

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Translate

Obserwatorzy

Google+ Followers