środa, 2 marca 2016

Księga stylu Coco Chanel - recenzja/ The Gospel according to Coco Chanel - review

Cześć:)

Dziś będzie recenzja książki idealnej na takie zimowe wieczory. Coś dla bibliofilek, fashionistek i maniaczek biografii gwiazd. A tym samym swego rodzaju poradnik czy nawet ba!, księga stylu.

Prostota Chanel może się podobać lub nie. Ale jedno jest pewne - cała współczesna moda pochodzi od Coco Chanel: mała czarna, spódnica ołówkowa, krótki żakiet, dzianiny, sztuczna biżuteria... To wszystko zaczęło się w głowie Coco.


Książka napisana przez pół-Polkę przedstawia dość tragiczne losy Gabrielle Chanel, szerzej znanej jako Coco. Traumatyczne dzieciństwo, porzucenie przez ojca, dorastanie wśród zakonnic i trudne początki dorosłego życia. Całe życie Chanel było bardzo skomplikowane, a jej charakter coraz bardziej trudny. Mimo tego wszystkiego, styl i szyk Coco pokochały miliony kobiet. Stała się ona ikoną współczesnego stylu, kreatorką gustów i rysowniczką kobiet.

Książka, momentami nudna (przynajmniej dla mnie;)), jest jak najbardziej godna polecenia. Nie tylko ze względu na wątki biograficzne, ale też jako kompendium wiedzy modowej i odprężająca lektura po ciężkim dniu. Zdradzę Wam sekret, że była ze mną na poródówce:P Ale na wiele się nie zdała:)))
Hello Guys:)

This time another book review in Polish, so stay tuned and C U soon:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Translate

Obserwatorzy

Google+ Followers