środa, 20 kwietnia 2016

SMOG, czyli życie w wielkim mieście/ SMOG - big city life

Hej:)

Dziś pokażę Wam coś, co pomaga nam żyć w wielkim mieście:) I nie będzie to złota karta kredytowa;))) Ani motor, by omijać korki. Ale MASKA ANTYSMOGOWA. Wiem, że wiele osób zamieniło by się ze mną na miasta/ mieszkania itp., ale przyznacie sami, że Miasto Królów Polskich cieszy się od kilku już lat złą sławą. A to za sprawą okropnie zanieczyszczonego powietrza... Kolorowo nie jest, ale znalazłam rozwiązanie! Respro pozwala oddychać!Problem smogu i zanieczyszczeń powietrza, który w ostatnim czasie mocno był nagłaśniany przez media, zmienił podejście społeczeństwa do ochrony zdrowia, którą umożliwiają maski antysmogowe. Jeszcze dwa lata temu ludzie w maskach na ulicach traktowani byli jak widowisko. Dzisiaj, dla wielu z nas noszenie maski jest koniecznością. Każdego dnia podczas: dojazdu do pracy, czekaniu na komunikację miejską, a zwłaszcza spacerując/ biegając lub jadąc na rowerze wzdłuż ruchliwej ulicy, narażamy nasz organizm na wdychanie trujących substancji, zwłaszcza tych związanych z emisją spalin samochodowych.

Maska Respro to nie tylko ochrona anty-smogowa! To produkt przeciw zanieczyszczeniom powietrza, również dla alergików.


Maski dzielą się na:

- maski do użytku codziennego (nosimy je podczas codziennych aktywności niegenerujących większego wysiłku fizycznego takich jak: dojazd do pracy komunikacją miejską, spacer, jazda na motorze/skuterze, jazda na rowerze nie wywołująca większego wysiłku itp.,
- maski sportowe do: biegania, jazdy na rowerze, jazdy na rolkach (wszystkie aktywności podczas, których pobudzamy organizm do dużej aktywności, co skutkuje zwiększonym zapotrzebowaniem na tlen) etc. 

O specyfikacji masek decydują zawory (przede wszystkim) i filtry (łatwiej oddycha się przez filtry Hepa-Type ale w aglomeracjach gdzie występuje dużo spalin konieczne jest korzystanie z filtrów DACC).

O filtrach Hepa-Type poczytacie: tu
Maska Techno – cechuje się bardzo dobrym, podwójnym filtrem, można ją nosić także w trakcie jazdy na motorze.

Specyfikacja: 

- wykonana z neoprenu
- zawory Techno
- filtr Techno– kombinacja DACC i Hepa Type
- metalowy plastyczny nosek
- ochrona przed PM10, PM2.5
- filtruje cząsteczki zanieczyszczenia mniejsze od 1 mikrona (0.3 mikrona) 

Maska Sportsta – podstawowa maska sportowa. Siateczki po bokach umożliwiają lepszy przepływ powietrza. Fabrycznie wykorzystywany jest filtr Hepa Type.

Specyfikacja:

- wykonana z neoprenu
- zawory Powa
- filtr Hepa-Type
- metalowy plastyczny nosek
- ochrona przed PM10, PM2.5
- filtruje cząsteczki zanieczyszczenia mniejsze od 1 mikrona (0.3 mikrona).

Maska Cinqro – posiada zawory, które można rozszerzać w zależności, czy używa się jej do codziennych aktywności nie generujących większego wysiłku, lub uprawiania sportu. W zestawie znajdują się dwa filtry DACC i Hepa-Type.

Specyfikacja:

- wykonana z neoprenu
- zawory Powa Elite
- filtr Hepa-Type i DACC
- plastikowy nosek. Który sam dopasowuje się do nosa
- ochrona przed PM10, PM2.5
- filtruje cząsteczki zanieczyszczenia mniejsze od 0.3 mikrona.

Masek używam już od ponad miesiąca i muszę przyznać, że faktycznie użyte materiały są wyjątkowo trwałe. Maskę zapinamy z tyłu głowy na rzep, który zupełnie nie haczy neoprenu. Jestem kobietą i kwestia estetyki jest dla mnie bardzo ważna. U mnie maski Respro stały się elementami każdej stylizacji. Noszę je ze sobą zawsze, przypięte do torebki bądź wózka, tak, aby zawsze mieć jedną pod ręką. Fajnie, że jest tabela rozmiarów i można dobrać produkt idealny. Do tego paleta kolorów zadowoli każdego klienta. Seria Cinqro to majstersztyk - każdy element jest tu naprawdę przemyślany i na najwyższym światowym poziomie. Zawory w maskach sportowych można ustawiać w taki sposób, aby przy oddychaniu powietrze nie było wypuszczane do góry. Jest to istotna kwestia dla osób, które uprawiają sport
i w tym czasie noszą okulary. Dzięki temu okulary nie parują. Póki co, odkryłam jeden minus masek - mają swój charakterystyczny zapach, ale myślę, że to tylko kwestia czasu. Zapewne to zapach nowości;)

Według Producenta filtr wystarcza na około 60 godzin aktywnego korzystania
z maski  czyli 1 – 1,5 miesiąca. Filtry możemy wkładać dowolne. Ważne jest tylko, aby do odpowiedniego rozmiaru maski dopasować odpowiedni rozmiar filtra czyli np. maska o rozmiarze L wymaga filtru o rozmiarze L. Wyjątkiem są maski
w rozmiarze S, w nich używamy filtra o rozmiarze M.


Zapraszam na http://respro.com.pl/ i na fan page marki na FB: klik 

Na koniec kilkanaście ujęć zamaskowanej Iwony;) A za 5 dni wraca do mnie mój ukochany KROSS, ale będziemy śmigać! Różowe Cinqro pasuje nawet do malowania:)))
Czy nadal zazdrościcie mieszkania w wielkim mieście;)???
Hey:)

Today I'll show you something you have to buy if you want to live in the most beautiful city in Poland. This is Respro - anti-smog mask. I'm sure you heard something about our ugly air in cracow. I found a perfect solution - Respro, British brand with over 18 years of experience. I always have my mask with me and I can't even imagine how could I run or just travel on my way work-home 2 years ago.

They produce 2 types of masks: for normal activities and sport type. Main thing is: a filter.

I've got 3 masks:

Techno - made with neopren, with double filter and metal nose;) Will be also perfect for a bike.

Sportsta - basic sport mask with very light net to get more air.

Cinqro - my favourite one with possibility to regulate the strokes.


I use them over month already and I have to say that the materials are really solid. This is a premium product. I love Respro masks and it's an element of my style. You can choose a size and colour. Cinqro is my fav mask and it looks very posh. You can regulate strokes to avoid glasses evaporation. Only one bad thing - smell, but I think it's all because they just new. We'll see after few months. Filter will last up to 1,5 month. 

More about masks on: http://respro.com.pl/ and via FB: click

Check my photos and enjoy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Translate

Obserwatorzy

Google+ Followers