wtorek, 19 kwietnia 2016

Zdrowe buty Postępowe - czyli jak dobrać pierwsze buciki/ Postęp Plus - first healthy baby shoes

Cześć:)


Zapewne każdy rodzic wie ile dylematów przeżywa człowiek wychowując dziecko, zwłaszcza to pierwsze. Karmienie, kolki, nocne wstawanie, pierwsza infekcja, ząbki... I oby to były jedyne Wasze zmartwienia. Bo zdrowe dziecko to cud! Gorzej, kiedy trzeba miesiącami biegać po gabinetach lekarskich w oczekiwaniu na diagnozę... W okolicach roczku warto też pomyśleć o zdrowych bucikach dla Maluszka. I to też nie jest łatwe;)
A wybór mamy ogromny, przynajmniej w teorii. A jak jest naprawdę?
Słyszałam dwie skrajne opinie. Pierwsza, że but dla bobaska musi być mięciutki. Żeby dało się paluszkami dotknąć pięty;) Druga mówi, że ma to być obuwie sztywne, nad kostkę, z usztywnioną piętką, szerokimi paluszkami itd. Gdzieś obił mi się o uszy obcas Thomasa, Zdrowa Stopa, wkładka ortopedyczna... Ale zupełnie nie wiedziałam jaką ostatecznie podjąć decyzję. Pomogła mi znajoma Pani doktor. Pediatra, która wychowała;) mnie, moją siostrę, Jej dzieci a teraz zajmuje się od czasu do czasu naszą córeczką.

Po długiej rozmowie dowiedziałam się, że warto kupić buty z usztywnionym zapiętkiem, dość wysokie - na pewno nad kostkę. Ważne, żeby były ze skóry.
Z szerokimi noskami. Sznurowane, bo łatwiej je dopasować do indywidualnych potrzeb małych stópek. No i żeby w środku były poprawnie wyprofilowane. Długo szukałam, pytałam znajomych, czytałam opinie w sieci. I tak natknęłam się na Polskiego producenta obuwia dziecięcego Postęp Plus.Jest to polska firma produkująca zdrowe, skórzane butki profilaktyczne dla najmłodszych. 


W jej ofercie znajdziecie wiele modeli obuwia dla dziewcząt, chłopców i unisex. Sandały, trzewiczki, paputki w klasycznych i arcy modnych zestawieniach kolorystycznych.


W nasze ręce wpadły czerwone trzewiczki w rozmiarze 20, będę idealne na dłuższe wędrówki. Już nie możemy się ich doczekać. Oby Mała lubiła spacery;)))


Buty są solidnie wykonane. Wyglądają na trwałe, a skóra jest wysokiej jakości. Do czarnego, gumowego spodu pasują czarno-srebrne sznurówki. Jest to fajny akcent dekoracyjny. Przez to buty nie są tak bardzo dosłowne;)

Rozmiarówka jest raczej standardowa, warto jednak upewnić się przynajmniej dwa razy, żeby nie okazało się, że butki nie będą dobrze dopasowane. Według zaleceń lekarza, buty Maluszka nie mogą być dłuższe niż 0,5 cm od stópki dziecka.

W środku mamy wbudowaną wkładkę, co widać na załączonym obrazku. Cała cholewka jest przyjemna i dość miękka oprócz zapiętka, oczywiście.


Czerwone butki to u nas strzał w dziesiątkę, bo Pola kocha biedronki;) Zwłaszcza tą bez ogonka od Misia i Margolci. Nie pogardzi też spacerem do Biedronki u nas
w okolicy;)


Wiem, że z pewnością kuszą Was maleńkie Adidaski, Najeczki i Nju Balansy, ale to nie jest najlepsze obuwie do stawiania pierwszych kroczków. Zwykle są to buty niskie, takie jak nasze - dorosłe. Niestety, ma to niekorzystny wpływ na stawy dziecka i potęguje późniejsze wady postawy. Warto o tym pomyśleć zanim będzie za późno. Choć, absolutnie nie zabraniam Wam kupowania obuwia sportowego dla najmłodszych! Sami też takie mamy. Tata nie mógł się oprzeć;))) Ale - zakładamy je okazjonalnie. Bardziej do wózka i do zdjęć:)


Kolejna sprawa to paputki do chodzenia po domu. I znowu ta sama zasada - wysokie i usztywnione zapiętki, możliwość dosznurowania w stawach. Także do kompletu mamy takie lakierowane biedroneczki w białe kropeczki. Sam cukier, ale zdrowy tym razem:)))
Na koniec kilka zdjęć Naszej Testerki. Patrzcie tylko na co Ona zwróciła uwagę:)A teraz najważniejsza kwestia - dostępność.

Zapraszam Was na profil firmy Postęp Plus na FB: klik

Tam możecie obejrzeć dostępne wzory butów i je zamówić bezpośrednio
u Producenta. 


A już w tym tygodniu wystartuje całkiem nowy sklep internetowy, także śledźcie fan page uważnie:) I lajkujcie, żeby czegoś nie przegapić;)

Miłego dnia!Hi:)

Mo money mo problems;)? Or maybe more babies more problems? I dunno but with my one and only child I have enough, sometimes. Now on top: baby shoes. Which one will be the best for our Sweetheart? Most known brands? Any special, medical ones? Soft or hard? Tuff questions.

I heard two different opinions. First: baby shoes should be very soft, especially a sole. Second: babys hoes should be rather hard, especially heels area. Plus wide toes, Thomas heels, insole... To make a right decision I went to our family doctor.

And now I know. We need rather tall shoes with hard heels, wrapped with wide toes area. Made with natural leather with a special insole inside. I asked other mamas, I was searching in the internet and that how I found Polish shoes from Postęp Plus.


You will find here many models for grils, boys and unisex version. Sandals, boots, slippers.
We've got red shoes (size 20) and red patent leather shoes with Polka dots. I hope our daughter will love long walks;)

I like these shoes. It's quite solid, seems to be long-lasting product;) and a leather is high quality. Black and silver laces looking good combined with a black sole. Size is rather standard, but you have to be 100 % sure. Baby shoes could be a bit bigger (about 0,5 cm). As you can see both pairs of shoes are nice and high quality.

I know that we all love partner look. Especially with small babies. Little Nike, Adidas or New Balance looking amazing, but these shoes aren't so healthy. So, wear them for a while (in a stroller or for a photo shoot).

At the end few pictures of home slippers with the same rules:) and our Little Tester in action:) She checked everything very carefully.

Don't forget to LIKE Postęp Plus on FB: click

And remeber, this week they gonna sell these shoes on-line!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Translate

Obserwatorzy

Google+ Followers