poniedziałek, 23 lutego 2015

Q&A: Demakijaż – temat rzeka;)/ Q&A: Make-up removal – the subject of our lesson;)

Hej:)

Nie wiem, jak Wy, ale ja ciągle szukam demakijażu idealnego. Czegoś delikatnego, ale skutecznie usuwającego kolorowy makijaż, nie szczypiącego w oczy, nie podrażniającego i nie wysuszającego skóry... Słowem, kosmetyku idealnego:)

Przez lata zużyłam setki, jeśli nie tysiące tego typu produktów i nic mnie specjalnie nie urzekło. Zawsze mam jakieś ALE...

Niby nie maluję się mocno, nie używam kosmetyków wodoodpornych ani sesyjnych podkładów, ale i tak zawsze jakiś dyskomfort pozostaje. Najbardziej męczące jest szczypanie w oczy i mgławica;) Do tego pojedyncze wypadające rzęsy, grrr... no i te składy:///

Dlatego postanowiłam szukać pomocy u kosmetologa – Anny Jurgielaniec, klik:


Hey:)

I'm still looking for a perfect make-up removal. I need something very delicate, but effective with my daily make-up. Something to avoid my tears;), skin irritations etc. I need something really amazing!


I used hundreds of different products, but without any rave. I'm not wearing decided make-up, no waterproof cosmetics, strong foundations, but... I hate these unnecessary tears, nebula effect;), few left lashes, and ingredients, of course:/

That's why I decided to ask our cosmetologist – Anny Jurgielaniec, click:
http://dobrakarmaiwony.blogspot.com/2015/01/q-czyli-kto-pyta-nie-badzi-q-questions.html


Jak to jest z demakijażem? 

Po pierwsze czym skutecznie i bezpiecznie zmywać makijaż kolorowy oka? Taki codzienny, nie wodoodporny. Raczej podkład, baza, cienie, kreska, tusz? Bo mimo mnogości produktów, trudno o coś dobrego. Bo albo efekty słabe, albo produkt mało wydajny a skóra bez sensu ponaciągana i zaczerwieniona. Albo mgławica i szczypiące oczy.
Ja już chyba nie mam siły...


Najlepszy demakijaż to taki, który nie wymaga stosowania wody z kranu.
Dla skór bardzo suchych, naczynkowych - np. emulsja Cetaphil (bez użycia wody, emulsję aplikujemy na dłonie, myjemy nią twarz i usuwamy wszystko płatkami kosmetycznymi, można je nasączyć wodą termalną). 

Dla skór trądzikowych, tłustych, mieszanych, normalnych - płyn micelarny, np. Bioderma Sensibio.

Niewiele jest produktów, które mają krótki, a treściwy i konkretnie działający skład. Wiele jest produktów na rynku, które zawierają w swoim składzie zbędne do mycia dodatki, które zwykle są tanim surowcem.

To o czym piszesz, że skóra jest ponaciągana i zaczerwieniona to może nie być tylko wina produktu do mycia twarzy. Często takie problemy są związane z nieodpowiednią pielęgnacją twarzy. Może być też tak, że to początek zmian, nie do końca dobrych. Warto się temu zawczasu przyjrzeć...


Nie pozostaje nic innego, jak po prostu porządnie wziąć się za siebie:) A skóra z pewnością będzie nam bardziej łaskawa;)

Znacie Cetaphil? Polecacie?


How about make-up removal?

If there is any effective and safe way to remove our make-up? Not waterproof, a daily one? Foundation, base, eyeshadows, eyeliner, mascara? There are thousands of products, but nothing special for me exactly. I'm not satisfied with the effects, or they are just nonproductive and my skin hurts all red... What to do?

The best make-up removal is to avoid water.
For dry and capillaries skin there is one good product – Cetaphil lotion (no water: apply on yuor face, wash it and remove rests with cosmetic pads, you can add some thermal water).

For young, oily or combination skin I prefer micellar water, for example Bioderma Sensibio.

There are not many products with short and concise ingredients. Most of them have unnecessary detergents, which are just very cheap.

If your skin is red and irritated it could be a bigger problem. Maybe rest of your daily routine is also not the best for you?!? Well, it's good to check it next time...
Hmmm, so you can see, it's good to be a egoist sometimes. Be good for yourself. It's worthy!

Do you know Cetaphil?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Translate

Obserwatorzy

Google+ Followers