czwartek, 21 maja 2015

Ja & Mama - o myciu dzieci mydłem/ Me & Mama - something about soaps in babies daily routine

Hej:)


dziś pogadamy o kolejnym produkcie z paczki, którą dostałam z Drogerii Nina: klik

Na początku nadmienię, że zaraz po porodzie skóra noworodka jest dwukrotnie cieńsza od skóry dorosłego człowieka, jest zupełnie pozbawiona flory bakteryjnej i ma neutralne pH. Jej funkcja ochronna nie jest w pełni wykształcona, brak jej rozwiniętych gruczołów potowych oraz łojowych.

Podstawą pielęgnacji skóry maleństwa jest więc nawilżanie i natłuszczanie - począwszy od kąpieli, podczas której wskazane jest stosowanie wyjątkowo łagodnych preparatów myjących, po codzienną pielęgnację twarzy i ciała przy użyciu preparatów, które pozwalają zachować fizjologiczną czynność naskórka oraz chronią go przed negatywnymi czynnikami środowiska zewnętrznego. 

Wybierając produkty do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka należy zwracać szczególną uwagę na to, aby kosmetyki dopasowane były do etapu jej rozwoju, utrzymywały prawidłowe pH skóry, zapewniały właściwą ochronę przed podrażnieniami i uszkodzeniami oraz infekcjami naskórka, spełniały funkcje nawilżające i natłuszczające, były łagodne dla skóry
i oczu.


Tym razem słów kilka o mydle Ja & Mama z firmy AA

Jest to kostka 100 g. Delikatnie oczyszcza wrażliwą skórę i łagodzi podrażnienia. Zawiera wyciąg z rumianku o działaniu przeciwzapalnym
i przeciwbakteryjnym oraz kompleks naturalnych tłuszczy roślinnych, które zabezpieczają skórę przed wysuszeniem. Posiada delikatną kompozycję zapachową. Jest przeznaczone do codziennego stosowania. 

Tyle od producenta:) Całe pokolenia wychowały się na zwykłych mydłach, mało kto zwracał jakąkolwiek uwagę na składy produktów, ważne, że były dla dzieci;) Jaki to miało wpływ na naszą skórę i dlaczego większość z nas ma alergie, tego nie wiemy... Jedno jest pewne, trzeba być czujnym.
A ponieważ półki sklepowe wprost uginają się pod ciężarem kosmetyków dla dzieci, starajmy się wybierać rozsądnie. I nie chodzi tu o konkretne firmy, kwestię ceny czy ładnego opakowania. Zwróćmy szczególną uwagę na składniki i jednak bądźmy minimalistami. Ograniczajmy ciężką chemię w życiu codziennym. Poza tym kosmetyki dla dzieci starczają na bardzo długo. A co ciekawe podczas warsztatów, szkoły rodzenia czy spotkań z położnymi, coraz częściej słyszy się, żeby noworodków mydłem nie myć:/ Że może być ono zbyt agresywne dla ich delikatnej skóry. A do kąpieli wystarczy jeden produkt, nie cała seria. I żeby smarować je wyłącznie w miarę potrzeb, a nie za każdym razem. Dlatego, tym bardziej, postarajmy się dokonać najwłaściwszego wyboru:)

W mydle marki AA nie podoba mi się jeden składnik: EDTA. Unikam go jak mogę, jednak zauważyłam, że występuje on praktycznie w każdym mydle. Udało mi się kiedyś znaleźć przypadkiem polskie, nie komercyjne mydło o czystym, prostym składzie.


Hey:)

Today my little speach about soaps for babies. I've got one soap from Drogeria Nina. More info here: klik

All you have to know is, that new-born-child's skin is 2 times thinner, no bacterial flora and with neutral pH. Plus no sweat glands neither sebaceous.

So, as you can see moisturising and greasing are most important. And always choose cosmetics for babies age;)


This time I'll tell you something about Ja & Mama soap from AA.

It's 100 g bar and should clean very delicate skin. Camomille extract and natural oils taking care of sensitive skin. We are still alive, besides we started in very poor ages, with normal soaps, no choice, all black and white... Now everything changed. We have choice, there are zounds of brands and products. Be always careful with ingredients and stay minimalistic.
Besides, on workshops, in the hospital etc. midwives always say that actually we need only 1 high quality bath product and oil. And that soaps could be to aggresive:/

I saw only one bad thing in this soap: EDTA. I'm trying to avoid it, but as far as I know it's almost everywhere, especially in soaps. I found only one clean soap till now:)Więcej kosmetyków na stronie Drogerii: http://drogerianina.pl/
a aktualności na Facebooku: klik

More cosmetics here: http://drogerianina.pl/ 
and via Facebook: click

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Translate

Obserwatorzy