piątek, 20 maja 2016

Ekos - eko-logiczne? tabletki do zmywarki/ Ekos - eco-logical? dishwasher tablets

Cześć:)

Odkąd byłam w ciąży, stałam się bardziej eko i z dnia na dzień żyję coraz bardziej świadomie. Nie kupuję pachnących chemikaliów, które wszyscy znamy z reklam, nie smaruję dziecka ropopochodnymi substancjami, segreguję śmieci, oszczędzam wodę, nie marnuję żywności i zmywam ekologicznie. A to za sprawą świetnych tabletek do zmywarki Ekos.

Trudno mi było sobie wyobrazić, że coś takiego istnieje. Na szczęście mam Drogerię Ekologiczną A tam same cuda! Przekonuję się o tym przy każdej okazji. Wszystkie produkty mają na medal, a sporo ich już przetestowałam:) Po serii kosmetyków, przyszła pora na detergenty. I to nie byle jakie. Zapraszam na recenzję:)


Ekologiczne tabletki do zmywarki firmy Pierpaoli - linia Ekos 25 szt. Cena: 29,99 zł.
 
Nie pozostawiają charakterystycznych białych smug.

Skuteczne tabletki ekologiczne przeznaczone do mycia naczyń w zmywarce. Nie zawierają szkodliwych substancji. Zawierają naturalny olejek eteryczny z Cytryny (Citrus Limonum Oil). Zmniejszają ryzyko wystąpienia alergii i nietolerancji dzięki braku sztucznych zapachów, barwników i wybielaczy optycznych.

Zawarty w tabletkach cytrynian sodu w naturalny sposób zapobiega powstawaniu kamienia, a obecny nadwęglan sodu gwarantuje optymalne działanie nawet
w niskich temperaturach, zapewniający przy tym znaczącą oszczędność przy zużyciu energii, wody oraz zmniejszenia zanieczyszczenia wód-środowiska.


Nie zawierają:
 •     EDTA
 •     CHLORU
 •     FOSFORANÓW
 •     SYNTETYCZNYCH ZAPACHÓW
 •     PRODUKT ODPOWIEDNI DLA WEGAN
 •     nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego
 •     wybielaczy optycznych
 •     syntetycznych barwników
 •     syntetycznych konserwantów
 •     surowców modyfikowanych genetycznie
 •     enzymów
 •     składników alergizujących
Oprócz wielu certyfikatów, mają też inne zalety. Opakowanie powstało przy użyciu min. 85 % materiałów pochodzących z recyklingu.

Przed włożeniem do zmywarki, warto jest usunąć z naczyń większe kawałki jedzenia - ale to chyba jasne;) Poza tym:

Należy ustawić regulator zmiękczacza wody w zmywarce, tak jakby woda była
o jeden przedział twardsza, niż jest w rzeczywistości. Aby zmywanie przebiegało optymalnie należy zadbać o to, by w zmiękczaczu wody zawsze była wystarczająca ilość soli regenerującej. 

Skład: Sodium Citrate, Sodium Carbonate, Sodium Carbonate Peroxide, Sodium Coceth Sulfate, Citrus Limonum Oil, Limonene.
 
Ostrzeżenia:

Drażniące dla skóry i oczu. Ryzyko poważnego uszkodzenia oczu. Unikać kontaktu z oczami. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyć dużą ilością wody
i zasięgnąć porady lekarza. W przypadku połknięcia, pić dużo wody, zasięgnąć porady lekarza i pokazać opakowanie lub etykietę. Trzymać poza zasięgiem dzieci.
 
Jak cała seria Ekos, tak i tabletki był badane na zawartość niklu, chromu i kobaltu (o wartości mniejszej niż 0,4 ppm). Zapachy wykonane z naturalnych olejków eterycznych, bez alergenów! Konserwanty naturalne lub identyczne z naturalnymi. Brak składników pochodzenia zwierzęcego oraz pochodnych. Odpowiednie dla wegan. Wszystkie produkty były poddawane badaniom na efektywność poprzez porównanie ich z tradycyjnymi produktami.

Jest to naprawdę produkt godny polecenia. Na początku, tak jak mój mąż, trochę się obawiałam. Czy aby będą skuteczne. Przyzwyczajeni do tabletek all in one, wielofunkcyjnych, wielokolorowych z obawą patrzyliśmy na te śnieżnobiałe prostokąty z żółtymi ciapkami;)  Na szczęście, już po kilku pierwszych użyciach przekonaliśmy się do bardziej ekologicznych rozwiązań. Naczynia wyglądały tak, jak zazwyczaj - czyli bardzo dobrze:) Żadnych smug, nalotów ani zacieków. Nie widać żadnej różnicy między produktem komercyjnym a tym ekologicznym. Ekologiczny wcale nie znaczy słabszy, mniej skuteczny, byle jaki... Efekt jest taki sam, a serwujemy sobie
o wiele mniej chemii na co dzień. Serdecznie polecam te tabletki, jak zresztą całą serię Pierpaoli. Pamiętajcie też, że część kosmetyków
i detergentów w wersji eko możecie zrobić sobie sami w domu, a resztę polecam zakupić na http://www.drogeria-ekologiczna.pl/

Lajkujcie także Drogerię na FB, bo tam znacznie więcej się dzieje: klik


Hi:)

Since I was pregnant I became a very aware client. I'm trying to be as much eco as I can. I'm not buying any fancy chemicals well known from the ads, I'm buying natural cosmetics for whole my family, I collate trash, I'm saving water and energy, we don't waste food and washing eco. All because Ekos ecological dishwasher tablets.

I didn't know about it but I have my Eco Drugstore: Drogeria Ekologiczna

Ecological dishwasher tablets Pierpaoli Ekos: 25 for 29,99 PLN. Very productive tablets without toxic substances, made with natural lemon oil. Will be perfect for allergy sufferers. It's EDTA, chlorine, phosphate free. It's safe for vegan. Without optical whiteners, clolorants, GMO, enzyme, allegens. The package was made with recycled paper.

All you have to do is: remove bigger parts of food and try to get a harder water (in your dishwasher of course).

Ingredients: Sodium Citrate, Sodium Carbonate, Sodium Carbonate Peroxide, Sodium Coceth Sulfate, Citrus Limonum Oil, Limonene.
Remember, that this is still a detergent. Be aware with eyes and mounth. I really recommend you this product. We weren't so sure at the beginning if it works or not. But after few tests we coulnd't see any difference. So, let's minimize chemicals in our daily life and start to live more eco with simple daily solutions.

Don't forget to like Drogeria Ekologiczna on FB: click 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Translate

Obserwatorzy

Google+ Followers